Projektuj wnętrza

W dobrym stylu

Style i dekoracje, Zasady projektowania |


Każdy z nas spędza czas głównie we wnętrzach.  Żyjemy, mieszkamy, uczymy się, pracujemy, robimy zakupy w zamkniętej ścianami przestrzeni, którą dostosowujemy do własnych potrzeb. Daje to nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Niezależnie czy jest to biuro, bank, kawiarnia czy własny dom - całe życie kształtujemy przestrzeń wokół siebie. Każde z tych miejsc jest przystosowane do wykonywania określonych przez nas czynności.

Znając własne potrzeby, nadajemy im określoną funkcję, formę oraz kolor, a te  mają decydujący wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie oraz samopoczucie. Jest to nieodłączna część naszego życia. Stajemy się zatem lub poniekąd już jesteśmy - chociaż być może o tym jeszcze nie wiemy - projektantami, autorami lub tez współtwórcami tejże przestrzeni.  

Ta poniekąd forma sztuki wymaga jednak zasad i zaangażowania, aby uzyskać perfekcyjnie dopasowane wnętrze. Przestrzeń powinna byc zaprojektowana tak, aby słuzyć określonej funkcji i jednocześnie spełniać wymogi dobrego stylu.

Fot. Kreo Architektura.

Pojęcie "dobrego designu" 

Projektowanie wnętrz jest bardzo szeroką branżą, w której najsilniejszym wyznacznikiem są przede wszystkim trendy panujące w danym sezonie. Style we wnętrzach co roku zmieniają sie ustępując miejsca nowej modzie. Jeszcze niedawno "design" był kojarzony z przesadną formą, w której kompletnie nie dało sie odnaleźć sensu tworzonego przez autora - artystę dzieła. Obecnie słowo to nabrało wyrazu i głębszego znaczenia. Dziś design zawiera w sobie przede wszystkim  nowatorskie pomysły, estetykę, niebanalną formę i wzornictwo oraz funkcję. 

Fundamentalną zasadą jest odnalezienie własnego stylu odpowiadającego naszym upodobaniom oraz duża dawka funkcjonalności. W poszukiwaniu własnego stylu powinniśmy zastanowić się, w otoczeniu jakich wnętrz czujemy się swobodnie i komfortowo. które z nich ułatwiają nam funkcjonowanie i pozytywnie wpływają na nasz nastrój.

Rynek wnętrzarski jest nasycony produktami wyposażenia, dzięki czemu mamy ogormny wybór w dopasowaniu elementów względem własnych potrzeb,  zarówno estetycznych jak i stylistycznych. Dla niektórych z nas jest to jednocześnie problematyczne, jeśli chodzi o spójność całej aranżacji i dopasowaniu całości do potrzeb wszystkich domowników. Warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz.

Pamiętajmy zatem o tym, że projektant nie jest tylko od doboru kolorystyki, czy dodatków -  jest jednocześnie przewodnikiem w dziedzinach pionierskich rozwiazań technicznych, pomysłodawcą nowych nieszablonowych form oraz mentorem w dziedzinie wzornictwa czy materiałoznawstwa. Dzięki takiej współpracy końcowy efekt  wymarzonego, doskonałego wnętrza będzie niepowtarzalny i co najważniejsze zgodny z naszymi oczekiwaniami. 

..............................

Kreo Architektura

Aneta Siwczuk - Projektantka Wnętrz

biuro@kreoarchitektura.pl