Projektuj wnętrza

Targi Aranżacje - Lublin

Projektanci wnętrz, Kalendarium |


Targi Wyposażenia Wnętrz „Aranżacje” w Lublinie to cykliczna impreza, która skupia projektantów wnętrz, sprzedawców mebli i artykułów budowlanych. W poprzednich edycjach targi odbywały się na dużej hali, wystawców było kilkudziesięciu, lecz zainteresowanie nie było zbyt wielkie. Pojawiło się pytanie, co przyciągnie potencjalnych Klientów, jaka oferta byłaby dla nich interesująca? W poprzednich edycjach asortyment wystawców był dość szeroki – od materiałów budowlanych, przez meble, aż po artykuły dekoracyjne. Znalazł się nawet kącik dla dzieci z animacjami i konkursami. 

Edycja 2016

Ta edycja miała być wyjątkowa, ponieważ w jednym budynku odbywało się aż 5 imprez różnego typu w tym samym czasie: 

  • Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych
  • Targi ONA&ON
  • Kolorowe Jarmarki
  • Aranżacje
  • Targi Mieszkań i Nieruchomości

Pomysł był wzniosły. Taka różnorodność miała sprawić, że impreza skupi całe rodziny i prawie tak było. Targi ONA&ON, choć płatne, to przyciągnęły tłumy. To targi ślubne, które odbywały się na dużej hali i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Aranżacja 2016

Bezpłatne targi wnętrzarskie połączone były z targami mieszkaniowymi, więc w jednej hali miała być oferta niemalże kompleksowa. Hasło przewodnie tej edycji: Połączenie tradycji z nowoczesnością. Co się stało? Kilku developerów i kilku wystawców z branży wnętrzarskiej. Większość hali pusta, włącznie z brakiem zainteresowanych. Wystawcy, którzy zdecydowali się na wynajęcie stoiska, robili co mogli, by zainteresować nielicznych przechodniów.

Czy to kwestia organizacji? Może zabrakło koncepcji na targi Aranżacje, bo organizator skupił się na pozostałych targach? Trudno również powiedzieć, dlaczego nie ma osób zainteresowanych tą tematyką i co mogłoby przyciągnąć ich uwagę.

Może przyszłoroczna edycja nas zaskoczy?

...........................................

Autor: Małgorzata Mazurek

Grafik/Projektant