Projektuj wnętrza

Panele dekoracyjne

Sprzęty i Produkty, Materiały |


To niewątpliwy hit sezonu – panele dekoracyjne – do kuchni, salonu, pokoju dziecięcego, wszędzie tam, gdzie jest potrzeba wprowadzenia akcentu, bądź maskowania niewygodnych elementów.

Firma Komandor na lubelskich targach wnętrzarskich „Aranżacje” w listopadzie 2016 zaprezentowała panele dekoracyjne i ażurowe marki Proform. 

Fot. Komandor - panele dekoracyjne

Meble

Panele dekoracyjne mogą być stosowane jako wypełnienie drzwi przesuwnych w meblach na zamówienie. Szafy i zabudowy pod wymiar to nie tylko aspekt funkcjonalny, związany z przechowywaniem garderoby i innych przedmiotów, ale również okazja do wprowadzenia motywu dekoracyjnego. Dzisiejsze szafy to bogactwo frontów i wykończeń, które Klient może skomponować według swoich upodobań. 

Panele dekoracyjne z płyty MDF mogą być tylko jednym z frontów w całej zabudowie, nadając wnętrzu charakteru.

Ścianki działowe

Panele mogą tworzyć ścianki działowe, dzieląc pomieszczenie w zależności od pełnionych funkcji. Mogą np. podzielić salon na część jadalną i wypoczynkową. Mogą podzielić pomieszczenie na część biurową i gościnną. Nie zajmą wiele miejsca, jak typowa ściana, jednak również nie wygłuszą wnętrza. Ze względu na bogactwo wzorów sprawdzą się we wnętrzach prostych, nie przepełnionych dekoracjami, bowiem sam panel będzie tym elementem, który przykuje uwagę. 

Maskownice

W starym budownictwie często występuje problem nieestetycznych grzejników i widocznych rur. Panele dekoracyjne doskonale sprawdzą się jako tzw. maskownice grzejnikowe. Można z nich tworzyć całe zabudowy kaloryferów, a badania pokazują, że ubytek ciepła przy ich stosowaniu jest znikomy.Na rynku można znaleźć panele z wytłoczonymi motywami geometrycznymi, które stanowić mogą całość panelu bądź tylko szlaczek. Do wyboru są również panele w macie i połysku, mogą być również surowe, które można samodzielnie pomalować lub wykończone folią meblową drewnopochodną, strukturalną, czy jednobarwną.

-----------------------------

Komandor

Meble na zamówienie