Projektuj wnętrza

Malowanie farbami

Style i dekoracje, Dekoracje |


Dzieci kochają się brudzić. Wszelkie zabawy z użyciem sypkich, lepkich, klejących, mażących materiałów to dla nich świetna rozrywka.

Malowanie farbami to jedna z przyjemniejszych form pozwalających dziecku na wyrażenie swoich emocji i kreatywności. Niestety zwykła kartka A3 na kuchennym stole to często za mało dla małego artysty. Można zakupić wielkie arkusze do położenia na podłodze, czy powieszenia na ścianie, ale trzeba się liczyć z możliwością zabrudzenia powierzchni, których nie chcieliśmy malować. Również przygotowanie odpowiednich strojów, gorszych bluzek i spodni często zniechęca rodziców i dlatego ograniczają dzieciom farby w mieszkaniu.

Farby plakatowe

To jedne z wygodniejszych materiałów plastycznych. Dostępne są w wygodnych kubeczkach, czy tubkach, które można rozsmarować na palecie. Łatwo się zmywają z rąk z użyciem wody z mydłem. Dzieci uwielbiają często moczyć pędzle w wodzie i farbie, nie mając przy tym pojęcia ile wody i ile farby powinni nałożyć. Bez intuicji i pomysłu, ale za to z wielkim zapałem i fantazją potrafią godzinami rozsmarowywać farby, gdzie tylko mogą. Właśnie.. 

Fot. Fiat 500.

Pomysł nie do opisania. W zabawę malowania samochodu farbami plakatowymi włączyły się całe rodziny. Nikt nie patrzył na zdolności artystyczne, liczyła się przede wszystkich świetna zabawa i wspólnie spędzony czas. 

Galeria GALA