Projektuj wnętrza

Kolejne targi za nami

Projektanci wnętrz, Kalendarium |


24 – 26 marca 2017 – największe wydarzenie budowlane na Lubelszczyźnie. W jednym miejscu odbyły się Targi LUBDOM, Targi Mieszkań i Nieruchomości, a także Targi LUBDREW. Ponad 200 Wystawców i 8 tys. Klientów. 

Meble ogrodowe - Salon House&more, Miloo furniture manufacturer

Część budowlana

Szeroka oferta stolarski budowlanej i produktów do budowy domu przyciągnęła tłumy: dachy, okna, kominki, schody, a także elementy wokół domu – bramy i ogrodzenia. Na targach została zamontowana dość duża ekspozycja drzwi – możliwość bliższego zapoznania się z produktem cieszyła się uznaniem Klientów. Na targi przybyła dość liczna liczba Wystawców prezentująca rośliny i nasiona do aranżacji ogrodu. Znalazły się również firmy z meblami ogrodowymi.

W części budowlanej odbyła się także kolejna edycja Targów Obróbki Drewna, Technologii i Komponentów dla Meblarstwa. Tutaj zaprezentowane zostały nowości technologiczne z rynku maszyn i urządzeń do obróbki drewna. 

Część mieszkaniowa

Na targach wystawiali się liczni developerzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz banki i instytucje finansowe.  Można było liczyć także na porady projektantów wnętrz. Firmy wnętrzarskie zaprezentowały najnowsze trendy w projektowaniu. Szerokim zainteresowaniem cieszyła się kuchnia z zaawansowanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Zaprezentowano np. specjalne systemy szafek z wkładkami na przyprawy, garnki, oleje, czy inne akcesoria i produkty niezbędne w kuchni. Klientom podobała się kostka z kontaktami schowana w blacie, mały kosz na śmieci dostępny również z poziomu blatu czy rozwiązanie szafki narożnej. Niestety nie było zbyt wielu producentów mebli, czy łóżek. 

Część wykładowa i pokazowa

Można było posłuchać wykładów na temat zieleni wokół domu, drewna w budynkach, budownictwa pasywnego, funduszach europejskich, rynku nieruchomości czy kredytach hipotecznych. Odbyły się również liczne konkursy. W części pokazowej na uwagę zasługiwał Salon Narzędziowy ASMET, w którym można było przetestować narzędzia budowlane. Wśród pokazów znalazł się montaż dachu i proces barwienia podłóg drewnianymi olejami koloryzującymi. Na dzieci czekał skonstruowany przez firmę AVIS ekologiczny plac zabaw. Wielkie wrażenie sprawiały również drewniane klocki, dzięki którym można było zbudować średniowieczny Lublin. Klocki te wykorzystywane są na co dzień jako element edukacyjny dla dzieci szkolnych, by w formie zabawy mogły poznawać historię miasta.

Klocki drewniane

...........................................

Autor: Małgorzata Mazurek

Grafik/Projektant