Projektuj wnętrza

Dziecięce ozdoby choinkowe

Style i dekoracje, Dekoracje |


Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Już wiele tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia w sklepach pojawiają się świąteczne ozdoby. Co roku można zaobserwować nowe trendy, nowe pomysły. Bombki produkowane są już w całych kolekcjach, w różnych wersjach kolorystycznych, stylach. Dla jednych choinka jest w domu elementem dekoracyjnym i musi wpasować się w dany typ wnętrza. Inni choinkę traktują rodzinnie i również rodzinnie spędzają czas na przygotowywaniu wszelkich ozdób. 

Elegancko i dziewczęco

Styl, elegancja i finezja, a jednocześnie radość każdej dziewczynki, która ze swojej choinki uczyni świat lalek, wróżek i księżniczek. Dla tych, którzy cenią sobie czystość i spójność przystrojonej choinki z danym wnętrzem propozycja bardzo ciekawa i godna zainteresowania. Laleczki są do kupienia w różnych wersjach kolorystycznych i współgrają z innymi ozdobami nawiązującymi do natury – kwiatkami, liśćmi. 

Origami i sztuka 3D

Tradycyjna sztuka japońska, która polega na składaniu kwadratowej kartki papieru w taki sposób, by bez użycia nożyczek ani kleju utworzyć przestrzenną figurę. Z kolorowych kartek można tworzyć prawdziwe cuda, a przygotowywanie ozdób tą metodą jest bardzo powszechne wśród pedagogów, którzy chętnie wykorzystują origami w swojej codziennej pracy edukacyjnej. Sztuka ta uczy logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy zdolności manualne i kreatywność. Origami wymaga od dziecka dużego skupienia, gdyż każda figura musi być tworzona według określonej kolejności. Jest też swego rodzaju terapią i wyzbyciem się wszelkich obaw dziecka związanych z działaniami twórczymi, bowiem nie wymaga specjalnych umiejętności, tylko koncentracji. Warto już od najmłodszych lat próbować z dzieckiem przygotowywać z papieru proste ozdoby, dzięki czemu możemy wpływać na jego rozwój psychoruchowy, wyobraźnię, wrażliwość. A jeśli nie z papieru, to przestrzenne figurki można wykonać również z innych materiałów, nawet z kolorowego makaronu. 

Ozdoby handmade

Dla tych, którzy cenią czas spędzony wspólnie z rodziną, Święta to szczególny okres. Szczególny również dlatego, że więcej czasu spędza się na samych przygotowywaniach. Wspólne gotowanie czy robienie świątecznych ozdób to chwile pełne radości, zabawy i wielu rozmów. Pomysłów jest mnóstwo i warto się skusić na eksperymentowanie, bo własnoręcznie zrobione ozdoby wiszące na choince to duma i satysfakcja. Mimo że często nie są doskonałe, to wyjątkowe. Pamiętajmy też o cukierkach i pierniczkach :)