Projektuj wnętrza

Dom w wiosennej odsłonie – słoneczne inspiracje marki Eurofirany

Style i dekoracje, Dekoracje |


Początek wiosny to doskonały czas na zmiany. Dlatego też, przy okazji wiosennych porządków, warto zadbać o odświeżenie domowej aranżacji. Umiejętnie dopasowane dodatki, wyraziste kolory i delikatne tkaniny sprawią, że w każdym wnętrzu szybko zagości słoneczna i prawdziwie optymistyczna aura. O szczegółach wiosennej metamorfozy opowiada Iwona Domaniewicz, dekoratorka marki Eurofirany.

Budząca się z zimowego snu przyroda to doskonałe źródło inspiracji, szczególnie jeśli zależy nam na tym, by słoneczna aura zapanowała nie tylko za oknem, ale i w wewnątrz domu.

- Jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybką zmianę aranżacji jest wprowadzenie kilku akcentów w intensywnych kolorach. Praktycznym i zarazem efektownym dopełnieniem wystroju salonu staną się dekoracyjne poduszki, zdobione misternym nadrukiem lub motywem przypominającym akwarelowy obraz. Wraz z rozpoczęciem sezonu na ogrodowe przyjęcia możemy z ich pomocą wykreować także przytulny klimat na przydomowym tarasie – radzi Iwona Domaniewicz z salonu marki Eurofirany w Lublinie. Wśród propozycji marki Eurofirany znaleźć można poduszki wykonane nie tylko z gładkich i przyjemnych w dotyku materiałów, ale również z tkanin puszystych i strukturalnych, które zachwycają tak kolorami, jak i fakturą.

Kwiaty

Bardzo ważne są również dekoracje okienne. O ile zimą, gdy dni są krótkie i często ponure, możemy pozwolić sobie na cięższe materiały, o tyle wiosną warto postawić na zwiewne tkaniny. Estetycznym uzupełnieniem delikatnych firan staną się proste zasłony w subtelnych kolorach, takich jak groszkowa zieleń, neapolitańska żółć, błękit królewski, czy jasna ochra. Inspirując się nurtami nowoczesnymi można zdecydować się także na wykorzystanie odcieni z palety beży i szarości.

Istotne w inspirowanych wiosną wnętrzach są oczywiście kwiaty, i to nie tylko te znajdujące się na tkaninach.

- Barwne bukiety potrafią ożywić każdą aranżację. Jeśli zależy nam na tym, by nie wydawać dużo pieniędzy na żywe wiązanki, warto rozważyć wykorzystanie kompozycji z kwiatów dekoracyjnych marki Eurofirany. Nie tylko do złudzenia przypominają one dzieło natury, ale i stwarzają nieograniczone możliwości tworzenia coraz to nowych bukietów z wykorzystaniem tych samych kwiatów – mówi dekoratorka Iwona Domaniewicz. Marka Eurofirany oferuje zarówno okazałe hortensje, klasyczne róże, delikatne bzy, jak i bardzo wiosenne tulipany, maki, malwy, żonkile i narcyzy.

Dodatki

Na szczyptę wiosennego orzeźwienia zasługują nie tylko reprezentacyjne pomieszczenia. O to, by każde wnętrze naszego domu, w tym również kuchnia, sypialnia i łazienka, przeszło iście wiosenną metamorfozę zadbają kolorowe ręczniki, przypominające barwną łąkę, obrusy oraz kwiecista pościel jerseyowa z kolekcji Olimpia.

Z ofertą marki Eurofirany można zapoznać się w każdym z blisko 80 salonów firmowych, zlokalizowanych na terenie całej Polski oraz w sklepie internetowym.

​...................................................................

Eurofirany

Sklep internetowy: www.eurofirany.com.pl

Sklep stacjonarny: Fabryczna 2, Lublin.