Projektuj wnętrza

Ciemne drewno

Style i dekoracje, Zasady projektowania |


Drewno w mieszkaniu to niepowtarzalny klimat, który przywołuje naturę i tworzy atmosferę ciepła i odpoczynku. Jest przy tym praktyczne i doskonale komponuje się z różnymi stylami urządzania wnętrz. W tym artykule prezentujemy ciemne drewniane meble w nowoczesnym salonie młodej pary.

Co zrobić, gdy miłośnicy ciemnego drewna chcą wprowadzić nastrój w swoim nowym mieszkaniu, nie przytłaczając go klasyczną formą? W tym mieszkaniu nowi mieszkańcy postawili połączyć swoje marzenia o ciemnym prawdziwym drewnie z nutą nowoczesności i mocnym akcentem.

Meble

Drewno charakteryzuje się nieregularną strukturą powierzchni frontów i widocznymi niedoskonałościami, które nadają mu oryginalności. Ciemne drewno miało być motywem przewodnim klimatycznego salonu. Meble zostały uwypuklone na tle jasnych ścian, lecz niestety ich widoczność została nieco zaburzona przez równie ciemną podłogę, której nie dało się zmienić.

Akcent

Aby ożywić pomieszczenie i nadać mu trójwymiarowości właściciele postanowili wprowadzić mocny akcent w postaci czerwonej nowoczesnej kanapy. Pod ciemnym drewnianym kawowym stolikiem znalazł się również klasyczny dywanik z odcieniami czerwieni. W ten sposób wnętrze zyskało wyrazu i ma swój charakter.

Fot. by Joanna Łukasik
Fot. by Joanna Łukasik

Dekoracje

W dekoracjach dominują żywe, duże i zielone kwiaty, drewniane ozdoby oraz świeczki. Wszystko przywołujące klimat natury.

...........................................

Autor: Małgorzata Mazurek

Grafik/Projektant