Projektuj wnętrza

Centrum Nauki Experyment – Gdynia

Style i dekoracje, Zasady projektowania |


Dla małych i dużych, dla tych, co dopiero poznają świat i dla tych, którzy chcą go dalej odkrywać. Mnóstwo interaktywnych stoisk, które pozwolą samemu przeprowadzić eksperymenty i doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Zaprojektowanie takiej przestrzeni to nie lada wyzwanie. Doskonale podzielone na strefy z miejscami do nauki, zabawy i odpoczynku.

Woda

Wiele eksperymentów z wodą, które są wspaniałą zabawą. Wiry wodne, fale, bulgoczące tuby, prądy morskie, wodne pistolety i wiele innych.

Biologia, fizyka

Samobadanie piersi to wśród dorosłych hit. Można nauczyć się resuscytacji, zobaczyć płuca palacza, umyć zęby z aparatem. Jest również strefa mikroskopów oraz piaskownica ze szkieletami. Można posłuchać świergotu ptaków. Wiele eksperymentów obrazujących zjawiska fizyczne.

Iluzje, dźwięki, dotyk

Można zmienić się w „Alicję w Krainie Czarów”. Można wejść do specjalnej kabiny i pokrzyczeć. Można pobawić się w głuchy telefon. Można pochodzić po specjalnym podłożu, bez butów. 

Strefa zabaw

Dzieci mogą pobudować z drewnianych klocków, skonstruować drewniane tory do spuszczania kulek, poprzeciągać na linie rzeczy między domkami. Są również zjeżdżalnie, które pozwolą wyładować niespożytą energię. Są także gry oraz rzucanie samolotami do celu.

Odpoczynek

Wiele, wiele miejsc, które pozwolą na odpoczynek. Dużo ławek, miejsc przy stoiskach, które pozwolą rodzicom usiąść, gdy dziecko się uczy i bawi. Szafki przed wejściem, lazienki blisko, wewnątrz. 

...........................................

Autor: Małgorzata Mazurek

Grafik/Projektant