Projektuj wnętrza

Brudne pranie

Style i dekoracje, Zasady projektowania |


Mogłoby się wydawać, że projektanci wnętrz zapominają o takim miejscu w łazience, w którym będzie przechowywane brudne pranie. Zostawiają tą kwestię domownikom do własnej aranżacji, co kończy się zazwyczaj niesmakiem. 

Kosze otwarte

Wybór koszy i pudeł jest na rynku ogromny. Plastikowe, drewniane, z uchwytami lub bez, z przeplotem, czy pełne – według gustu i uznania. W praktyce do mieszkania zostaje zakupiony niewielki kosz, który, jeśli początkowo posiadał pokrywę, i tak nie mieści brudnych ubrań. Ubrania piętrzą się, rozwalają i tworzą potworny chaos. Gość korzystający z łazienki czuje niesmak, skrępowanie, ale i niemiły zapach.

Fot Kosz wiklinowy otwarty.

Kosze zamknięte

Ci, którzy zdają sobie sprawę z ilości planowanego prania zakupują duże kosze zamknięte i tego się trzymają. Na rynku dostępne są nawet kosze z wewnętrzną podziałką na pranie jasne i ciemne lub według dowolnego uznania. Jest to jednak rozwiązanie, które wymaga przeznaczenia określonego miejsca w łazience.

Fot. Kosz zamknięty.

Szafki

Moda na łazienkowe meble na wymiar wychodzi naprzeciw Klientowi. Projektanci proponują kosze wbudowane w ciąg szafek, które wysuwają się niczym szuflady. To rozwiązanie zupełnie chowa widok i zapach brudnego prania i nadaje wnętrzu estetyki. 

...........................................

Autor: Małgorzata Mazurek

Grafik/Projektant