Projektuj wnętrza

Aranżacja małej łazienki

Style i dekoracje, Zasady projektowania |


To, co najbardziej dokucza użytkownikom małych łazienek to brak miejsca na przechowywanie kosmetyków i nieustanne poczucie bałaganu. Projektantka wnętrz Aneta Wójcik ze Studia Design przedstawia pomysł na utrzymanie porządku i optycznie powiększenie przestrzeni.

Po pierwsze – Wanna

Wanna umieszczona jest na całej szerokości łazienki i obłożona płytką drewnianą. Ta sama płytka kontynuowana jest na podłodze. Nad wanną wydruk na szkle – to alternatywa dla kolorowej płytki, akcent, który nada wnętrzu charakter. To również możliwość na wprowadzenie swojego ulubionego motywu.

Po drugie – Umywalka

Umywalka – uwaga – umieszczona jest na blacie asymetrycznym, pod którym znalazła się szuflada na podręczne rzeczy. Nad umywalką duże lustro, które powiększa przestrzeń, a pod lustrem – mozaika.

Po trzecie – Pralka

Widok pralki nie musi być już tak nieestetyczny. W małych mieszkaniach zazwyczaj znajduje się ona w łazience lub kuchni, ewentualnie w przedpokoju. Pralkę można jednak zabudować i w ten sposób zyskać jeszcze miejsce na przechowywanie kosmetyków, chemii czy ręczników. W przedstawionej aranżacji szafa ma front lustrzany, a w węższej części jest biała.

Bazową płytką jest płytka biała w połysku. Całość utrzymana jest w stonowanej tonacji, dominuje biel i drewno, co przywołuje spokój i odprężenie.

--------------------

Studio Design, Aneta Wójcik

FanPage.